top of page

Vyhlazování vrásek

Vrásky jsou výsledkem procesů, které probíhají v kůži během stárnutí organismu. Tento proces se nedá zastavit, ale dá se s úspěchem ovlivnit.

Vrásky můžeme miniinvazivně odstraňovat díky mikrojehličkové terapii Dermapen. Při ošetření Dermapenem vytvoříme v kůži frakční mikrotraumata - mikrovpichy. Kůže reaguje hojením a novotvorbou kolagenu. Kůže se celkově obnovuje a omlazuje.

Pravidelnou péčí HydraFacial lze vyhladit jemné linky a předcházet vniku hlubokých vrásek. Pleť se postupně ozdravuje a vypíná.
Odstranění mimických vrásek aplikací botulotoxinu

 

- jednoduché, neinvazivní ošetření, které přináší mimořádné výsledky – zbavíme vás zamračeného výrazu v obličeji, vějířků vrásek kolem očí a rtů. Docílíte mladšího, příjemnějšího vzhledu.

Odstraňujeme ​ vrásky

  • glabellu – vrásku mezi obočím

  • vrásky kolem očí

  • vrásky na čele

  • vrásky na horním rtu

  • vrásku na bradě

  • jakoukoliv další kombinaci na základě konzultace

botux-obr2.jpg
Co je to botulotoxin?

 

Botulotoxin je látka, kterou v přírodě produkuje bakterie Clostridium botulinum. Bylo zjištěno, že kmeny těchto bakterií produkují sedm typů neurotoxinů, které se označují jako typy A až G. Rafinovaný botulotoxin se v lékařství úspěšně používá již více než 15 let. V nepatrných kontrolovaných dávkách se těší stále větší oblibě zejména v oblasti estetické dermatologie – používá se k zabránění nadměrného pocení hlavně v podpaží a také k vyplnění mimických vrásek a rýh – na čele, kolem očí, na vyplnění glabely – vrásky mezi obočím a kolem úst.

Jak botulotoxin funguje?

Botulotoxin působí na nervy v místech jejich svalových napojení. Z nervových zakončení v těchto místech se uvolňuje chemický "poslíček", látka nazývaná acetylcholin, která způsobuje smrštění svalu. Botulotoxin tomuto uvolňování zabraňuje a svými účinky pomáhá částečně zmírňovat nadměrné svalové kontrakce a uvolňuje tak svalové napětí. Dochází k zabránění pocení a vypnutí vrásek.

 

Jak se botulotoxin aplikuje?

 

Botulotoxin se aplikuje injekčně tenkou jehlou pod kůži (pokožku) přímo do zvolené oblasti. Jedná se o ambulantní zákrok, který provádí výhradně proškolený lékař. Následně vás zákrok nijak neomezuje, není nutný klid na lůžku, můžete provádět jakoukoliv činnost bez omezení. Při odborné aplikaci zůstává mimika obličeje zcela přirozená.

 

Bude mě botulotoxinová injekce bolet?

 

Vnímání injekcí se u jednotlivých lidí liší. Někoho injekce trochu bolí, jiným vůbec nic nedělá. Bolest lze přirovnat k štípnutí vosou nebo komárem. Pokud pro Vás injekce představuje problém, může vám náš lékař poskytnout lokální anestetikum ve formě krému nebo lék proti bolesti.

 

Jak často musím injekce botulotoxinu dostávat?

 

Četnost injekcí se bude lišit v závislosti na druhu zákroku – konkrétní počet určí lékař na základě odborné konzultace. Doba aplikakování botuloxinu je závislá na počtu vpichů – od několika minut po max. 45 minut (např. při aplikaci do potních žlázek v podpaží).

Kdy se dostaví výsledek?

 

Konkrétní výsledek je běžně viditelný či citelný po cca 3 – 6 dnech s tím, že účinek přetrvává cca 3 – 6 měsíců. Při opakované aplikaci se účinek prodlužuje až na cca 9 – 12 měsíců. Tím, že výsledek není trvalý, se můžete rozhodnout, zda Vám tato aplikace vyhovuje či nikoliv.

 

Kdy se aplikace nedoporučuje?

 

Botulotoxin není vhodný pro těhotné a kojící ženy, dále u osob přecitlivělých na tuto složku. U pacientů se subklinickými či klinickými příznaky zjevné poruchy neuromuskulárního přenosu by měl být botulotoxin podáván obezřetně pod přísným dohledem.

 

Další aplikace

Aplikaci botulotoxinu využíváme také v odstranění pocení dlaní nebo v podpaží.

bottom of page