top of page

Léčba vypadávání vlasů

shutterstock_1518046355.jpg
Alopecie je onemocnění, které se vyznačuje ztrátou vlasů. Alopecií je několik druhů a může mít mnoho příčin. Na základě vstupní konzultace a vyšetření, lékař stanoví vhodnou léčbu.
 
V některých případech, například u onemocnění Alopecie Areata, kde je příčinou autoimunitní onemocnění, postačí léčba excimerovým laserem.
 
U ostatních druhů alopecie podporujeme léčbu dalšími metodami v rámci kombinované regenerativní léčby.
KOMBINOVANÁ REGENERATIVNÍ MEDICÍNA
 
Vědecky podložená metoda s vynikajícími výsledky je založena na využití kombinace 3 špičkových technologií

Léčba
1. KROK: mikrojehličková terapie DermaPen

zvýší přívod krve a živin do postiženého místa, k vlasovým folikulům. Stimuluje kožní buňky k lepšímu metabolismu, podporuje jejich dělení a produkci kolagenu, elastinu. Stimuluje růst vlasů.

 

2. KROK: aplikace vlastní bioaktivní plazmy bohaté na trombocyty (tzv. PRP – Platelet Rich Plasma)

plazma s trombocyty fungují jako stavební materiál při opravách na buněčné úrovni a povzbuzují přirozenou regeneraci buněk, včetně vlasových folikulů.

 

3. KROK: ošetření excimerovým laserem XTRAC

při alopecii je v postižené vlasové kůži přítomen nespecifický zánět (jedná se většinou o autoimunitní onemocnění). 308 nm excimerový laser zabíjí T-lymfocyty, které jsou zde ve větší míře zastoupené. Tím se zánět potlačuje a zlepšuje se celkový stav. Stimuluje se celková regenerace kůže a růst vlasů.

Všechny tyto metody vedou ke zlepšení stavu.  Jejich kombinace efekt prohlubuje! Standardní léčebný protokol trvá 5 týdnů. Opakuje se čtyřikrát až pětkrát.

Výhody léčby

 • V případě této metody nemusí pacientovo tělo přijímat žádné umělé léky nebo materiály. Nehrozí tak riziko následných komplikací v podobě alergie či kontaminace.

 • Kombinace mikrojehličkové terapie a PRP je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, takže daný postup kopíruje přirozené regenerativní procesy hojení a obnovy poškozené tkáně.

 • Celý proces odběru a zpracování krve probíhá ambulantní formou. Metoda je přírodní a přirozená.

 • účinná léčba, která nezatěžuje organismus zbytečnými léky

 • procedura zabere maximálně dvě hodiny a času, a již po prvním cyklu ošetření lze pozorovat zlepšení

 • vysoké procento pacientů reaguje na léčbu pozitivně

 • výsledek je stabilní a dlouhodobý

Jak ošetření probíhá?
 • Celá procedura je prováděna ambulantně.

 • Pacientovi se odebere krev, ze které se speciální metodou získá plazma a trombocyty, jež se následně fyzikálně aktivují.

 • Po místním znecitlivění se provede mikrojehličkování ložisek postižených alopecíí. zároveň se v místě aplikuje aktivní plazma s trombocyty.

 • Po dvoutýdenní pauze následuje cyklus ošetření excimerovým laserem, který nadále léčí postižené místo a stimuluje růst vlasů. Ošetření probíhá 2x týdně po dobu tří po sobě následujících týdnů.

 • Celý cyklus trvá cca 5 týdnů a opakuje se dle potřeby.

Je ošetření bolestivé?

Není. Pacient cítí obdobnou bolest jako při odběru krve. Před mikrojehličkovou terapií aplikujeme na postižené místo znecitlivující krém.

Kolik ošetření je potřeba pro obnovení růstu vlasů?

Pro obnovení růstu vlasů u alopecie areaty je průměrně nutné podstoupit 20 ošetření excimerovým laserem. Vlasy začnou v místě růst bez pigmentu (šedivé) a postupně se zabarví. Někdy je nutné počet ošetření navýšit.

 

U ostatních druhů alopecií vše závisí na celkovém stavu. Obvykle je třeba využít kombinovanou regenerativní metodu. K obnově a podpoře růstu vlasů je třeba podstoupit minimálně 5 celých cyklů.

bottom of page