top of page

Léčebný pobyt u Mrtvého moře v Jordánsku 

Vzhledem k pozitivní zkušenosti v léčbě lupénky a ekzémů s pobytem u Mrtvého moře vám nabízíme ve spolupráci s cestovní agenturou Golden travel & tours zdravotní pobyt v Jordánsku.

V rámci pobytu je vám k dispozici
dohled našeho lékaře v hotelu. Poradí, jak postupovat v aplikaci bahna, slunce a mořské vody, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků a pomůže vám s případnými komplikacemi..

Zdravotní konzultace před pobytem a po jeho skončení, včetně dalších doporučení je samozřejmostí.
Proč doporučujeme pobyt u Mrtvého moře?
 

​Vzhledem k dlouhodobým zkušenostem a výsledkům studií s aplikací bahna z Mrtvého moře v kombinaci s působením vysoce mineralizované mořské vody a UV zářením, jsme se rozhodli poskytnout zdravotní dohled v rámci pobytu v Jordánsku a podpořit tak léčbu kožních nemocí, především lupénky a rozličných ekzémů.

V rámci pobytu je vám v hotelu v určených hodinách k dispozici lékař nebo specializovaná sestra Derma Medical Clinic. Můžete s ním konzultovat svůj zdravotní program a případné komplikace nebo další doporučení v léčbě kožního onemocnění.

Pobyt kombinuje tři rozličné terapie:

1. Klimatoterapie: využívá optimální kombinaci teploty, vlhkosti, slunečního záření, barometrického tlaku a speciální atmosféry

2. Helioterapie: využívá biologického efektu slunečního záření na lidský organismus 

3. Thalassoterapie: lázeňský efekt vysoce mineralizované vody a bahna z Mrtvého moře 

 

 

Mrtvé moře

V suchém skalnatém údolí, které lze nazvat středem země, leží Mrtvé moře – jeden z přírodních divů světa. Tento jedinečný vodní útvar je mnohem slanější než oceán a nenajdete podobný nikde jinde na Zemi. Turisté sem míří pro léčivé vlastnosti horkého suchého vzduchu, slané vody a bahna bohatého na živiny. Před miliony let bylo Mrtvé moře lagunou se slanou vodou spojenou se Středozemním mořem. Po stovkách tisíc let se tektonické desky posunuly, zvedly půdu mezi Mrtvým  a Středozemním mořem a přerušily přívod vody od oceánu. Mrtvé moře, nyní jezero, se během let stává stále slanější. Momentálně je zde  koncentrace soli 34,2%, což je 9x  více slanější než oceán. Šírka moře je 17 km, délka přibližně 70 km.

Mrtvé moře je nejníže položeným místem zeměkoule s hloubkou 419 metrů pod mořem a  i sluneční paprsky jsou zde díky tomuto faktu  pro pokožku zdravější a laskavější.

 

Voda

Je těžké popsat, jaká je voda z Mrtvého moře. Pobřeží je naplněno léčivým bahnem a díky slanosti a pouštní krajině nedovoluje, aby ve vodě nebo v její blízkosti přežila jakákoliv vegetace - s výjimkou několika palem. Na rozdíl od toho, co byste mohli předpokládat, Mrtvé moře není páchnoucí. Zatímco bahno obklopující moře by mohlo cítit trochu zemité, voda sama voní příjemně a čistě. Slaná voda je hedvábně hladká, pocitově až olejová. Teplota vody se pohybuje v září a říjnu kolem 32-35C. Položit se na vodu v Mrtvém moři může být jedním z nejúžasnějších zážitků Vašeho života. Neobvykle teplé a neuvěřitelně bohaté minerální vody přitahovaly návštěvníky už od dob faraonů.

 

Pláže

Rozhodně to není Karibik, ale právě to je zábavné. Pobřežní břeh, který je většinou skalnatý, někdy písčitý a vždy

trochu zablácený, je velkým zážitkem. Většina středisek upravuje promenádu, aby zpříjemnila vstup do vody. Přes to, že písek nemusí být práškový bílý, ocitnete se na jedné z nejkrásnějších pláží na světě. Krajina je zde jedinečná a spolu se skalnatými horami obklopující moře na východ a západ tvoří jeden impozantní obraz.

 

Léčebný pobyt

Dnes přicházejí k Mrtvému moře tisíce lidí z celého světa, aby se omladily, zotavily se, uvolnily a užívaly si přirozených výhod oblasti. Pobřeží lemuje řetězec luxusních hotelových a lázeňských letovisek světové úrovně poskytující skvělé zázemí. Pobyty jsou zaměřeny  na léčbu kožních, kloubních a očních chorob, jakož i na problémy s dýcháním, alergiemi  a hypertenzí.

Laboratoře Mrtvého moře produkují celou řadu obličejových bahenních masek, koupelových solí, šamponů, vyživujících krémů a další  kosmetiky. Všechny jsou vyráběny z přírodních produktů této oblasti, jsou vynikající kvality a jsou k dostání v prodejnách po celém Jordánsku nebo je možné je objednat online k dodání kdekoli na světě, aby si návštěvníci mohli i nadále užívat výhod Mrtvého moře dlouho poté, co se vrátili domů. Lékařské středisko u Mrtvého moře je certifikováno jordánským ministerstvem zdravotnictví a jordánskou komorou lékařů pro léčbu kožních potíží a pohybového aparátu.

NÁŠ PARTNERSKÝ HOTELOVÝ RESORT:
CROWNE PLAZA DEAD SEA SPA RESORT 5*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velmi oblíbený resort pro luxusní léčebný pobyt.  V resortu najedete 4 restaurace, 2 bary, 3 kryté a 3 venkovní bazény včetně lagunového bazénu, služby Spa včetně masáží a fitness centrum.

Všechny pokoje mají balkón, koupelnu včetně fénu, konvici na uvaření kávy a čaje, jsou denně doplňovány láhve  vody ( káva, čaj a voda jsou zdarma). Na pokoji je lednička a trezor. Objednávky jídla a nápojů na pokoj fungují 24 hodin. Na pokoji jsou  toaletní potřeby

(kartáček, hřeben, holící potřeby atd). 

Wifi zdarma je dostupná ve všech částech hotelu.

Snídaně a večeře se podává formou bohatého bufetu. Obědy lze dokoupit nebo využít plážového baru či jednotlivých restaurací. Hotel prodává alkohol.

Na pláži i u bazénu je k dispozici plavčík. Pláž je vybavena lehátky a slunečníky a je určena výhradně pro hotelové hosty. Součástí hotelového komplexu je i terasová promenáda, kde lze odpočívat na lavičkách, procházet se nebo běhat.

 

Místní  hotelové  Spa je největším v Jordánsku. Kromě sladkých bazénů a vířivek má i slaný bazén s vodou z Mrtvého moře. K dispozici je řada masáží a kosmetické procedury.  Vstup do fitness centra a vnitřních bazénů Spa je v ceně, masáže a kosmetické procedury jsou za poplatek.

 

Termíny pobytu:

28.04.- 05.05.2023                           

05.05.- 12.05.2023                  

22.09. - 29.09.2023

29.09. - 06.10.2023 

 

Cena zahrnuje:

Letenku z Prahy (přímý let 4 h, 23kg zavazadlo), jordánské VISA, dopravu klimatizovaným autobusem s wifi a wc, 7x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí formou bufetu Crowne Plaza Dead Sea Spa Resort 5*, nealko nápoje v minibaru zdarma,voda k jídlu,  delegát v češtině, český lékařský doprovod, zákonné pojištění CK

 

Cena včetně výše uvedených služeb:

týdenní pobyt: 42.490,-Kč

dvoutýdenní pobyt: 58.490,- Kč

Záloha při rezervaci více než 3 měsíce před cestou 5000,- Kč, jinak 20%, doplatek 4 týdny před cestou.

 

Příplatky:

Jednolůžkový pokoj:  10 000,-

Komplexní cestovní pojištění včetně storna zájezdu: 140,- Kč/den – osoba do 69 let věku, pro 69+ cena 270,- Kč/ os/den

 

Letíme se Smartwings

Doba letu 4 hodiny, s občerstvením a nealko nápoji. Do letadla si lze vzít vlastní jídlo, případně si připlatit teplé menu.

Doplňkové výlety, kterými si můžete zpestřit Váš pobyt (výběr a úhrada na místě)

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Jak se přihlásit

1. ONLINE :  klikněte na OBJEDNEJTE SE a pomocí formuláře na webu Derma Medical Clinic  https://www.dermamedicalclinic.cz/objednejte-se  

2. OSOBNĚ:  vyplníte  cestovní smlouvu se sestrou v léčebných centrech  Derma Medical Clinic

Dotazy ohledně zdravotních témat Vám  zodpoví Derma medical clinic na tel: 721 613 948, otázky k pobytu v Jordánsku konzultujte na infolince pořadatelské CK -  732 760 767

3. ONLINE na webu Golden Travel zde: https://www.goldentraveling.cz/zajezdy/ozdravny-pobyt-u-mrtveho-more-se-zdravotnickym-doprovodem/

Určitě Vás bude zajímat, že:

  • Jordánsko je dostupnou, bezpečnou destinací , i pro samostatně cestující ženy. 

  • Pro vstup do země ani pro pohyb v Jordánsku není podmínkou  očkování proti covidu ani jiné nemoci.

  • Vše pro Vás připravíme, včetně viza a pomoci při odbavení na letišti, na místě je kromě lékaře i český delegát.

  • Pokyny na cestu –  co s sebou, aktuální covid info a další důležité informace dostanete na Váš email týden před odletem.

  • V případě změn podmínek cestování (pokud by Jordánsko nebo ČR mělo předepsanou karanténu nebo lockdown) vracíme 100% platby zpět na Váš účet.

  • Pro případ, že byste ze zdravotního či jiného závažného důvodu z Vaší strany museli pobyt zrušit,  doporučujeme mít uzavřené komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a covid.  Našim partnerem je pojišťovna AXA- assistance s vysokým pojistným plněním.

  • Vedle léčebných procedur je k dispozici řada doplňkových výletů, včetně ikonické PETRY, která patří k novodobým divům světa.

  • Pořadatel a garant pobytu - Golden Travel and Tours, s.r.o.  je česko-jordánská CK, specialista na Jordánsko a arabské země. CK je registrována v ČR a pojištěna proti úpadku u pojišťovny UNION, a.s. pod č. smlouvy 11-64430, je  členem Asociace cestovních kanceláří ČR  (www.goldentraveling.cz)

bottom of page